Bardzo udanie zaprezentowała się ośmioosobowa ekipa Gwardii Szczytno, która wzięła udział w zawodach judo w Olsztynie.

Medalowe zdobycze na Dzień Dziecka
Zawodnicy Gwardii często stawali na podium

Olsztyńska hala Urania już po raz kolejny przyniosła szczęście zawodnikom ze Szczytna. W imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka udział wzięło ponad 150 uczestników z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Walki toczono w formule „funny” judo i „mini” judo. Wśród szczytnian na uwagę i szczególne uznanie trenera zasłużyli zwłaszcza ci, dla których ten start był jednocześnie debiutem na prawdziwych zawodach. Wśród tych zawodników wymienić należy Piotra Eustrata, (waga 22 kg), który pewnie wygrał przed czasem swoje walki ,zdobywając złoty medal. W swoim debiutanckim turnieju wyróżniła się także Alicja Konował, która w jednej ze swoich walk, zwyciężyła z zawodniczką cięższą o blisko 30 kg. W rezultacie zajęła drugie miejsce w kategorii 62 kg. Swoją klasę potwierdzili także Maja Rykowska (50 kg) i Bartosz Kukliński (44 kg), którzy sięgnęli pewnie po złoto. Pozostali zawodnicy Gwardii Szczytno zajmowali także medalowe pozycje. Natalia Dodajewska (62 kg) uplasowała się na drugim miejscu, Mikołaj Żarnoch (52 kg), Marcel Kuligowski (55 kg) i Karol Maruszewski (48 kg) wywalczyli brązowe medale.